intech design

Projekt i wykonawstwo inteligentnego domku w Sobótce


Z przyjemnością pragniemy zaprezentować naszą pierwszą realizację typu „zaprojektuj i wybuduj”. We współpracy z biurem architektury wnętrz Bleutarpan zaprojektowaliśmy inteligentną instalację elektryczną i teletechniczną w światowym standardzie KNX dla domku jednorodzinnego znajdującego się w miejscowości Sobótka położonej 34 km od Wrocławia. Firma Bluetarpan odpowiedzialna była za projekt wnętrza oraz rozmieszczenie elementów elektrycznych tj. gniazda i włączniki. Całość wykonana została w nowoczesnym stylu easy-living, którego cechą charakterystyczną jest dążenie do przytulności oraz przewaga bieli w różnych jej odcieniach połączonych z jasnym drewnem takim jak sosna, klon czy brzoza. Kluczowe jest tu dobranie odpowiedniego oświetlenia, które sprawia wrażenie dali.

Firma Intech Design zaprojektowała instalację elektryczną oraz teletechniczną oraz zajęła się wykonaniem zaplanowanych prac. We współpracy z firmą Quicktec powstała wizualizacja oraz program pozwalający Inwestorom zarządzać budynkiem za pomocą smartfonów, tabletów oraz wyłączników naściennych i czujników sufitowych. W prosty, intuicyjny sposób będą mogli zapalać oświetlenie, sterować roletami czy bramami garażowymi, a także w pełni kontrolować ogrzewanie i klimatyzację. Dzięki temu budynek znacznie poprawia komfort życia, a dodatkowo obniża koszty energii elektrycznej. Centralny system zarządzania pozwala wygodnie sterować niemal każdym urządzeniem, a dzięki podłączeniu do Internetu i zainstalowaniu serwera wizualizacji użytkownik może sterować swoim inteligentnym domem w każdej chwili i z każdego miejsca na świecie.

Na elewacji budynku przewidziano instalację oświetlenia, które zapalane będzie za pomocą czujników zmierzchowych. W części ogrodowej oświetlenie i gniazda wtykowe sterowane będą z aplikacji mobilnej. Dodatkowo z poziomu systemu KNX sterowany będzie system nawodnienia połączony ze stacją pogodową, który sam zdecyduję kiedy należy podlać trawę.

Etap końcowy przewidywany jest na jesień 2018.