intech design

Projekt i wykonawstwo oświetlenia parkowego w Sosnach


W obrębie gminy Witnica nasz zespół zaprojektował i wykonał od dawna wyczekiwaną przez mieszkańców linię oświetlenia parkowego o długości 500 m łączącą dwie miejscowości Sosny oraz Stare Dzieduszyce.

Zastosowane oprawy w technologii LED firmy LuminaLED charakteryzują się wyjątkową efektywnością i wydajnością. Dzięki świetnie dobranym parametrom opraw oświetleniowych, uwzględniającym warunki położenia inwestycji, uzyskano wysokie natężenie oświetlenia doświetlając zarówno ścieżkę pieszo-rowerową oraz jezdnię asfaltową. 
Sterowanie realizowane jest za pomocą zegara astronomicznego, który sam decyduje kiedy należy załączyć i wyłączyć oświetlenie.
Montaż opraw LED zamiast tradycyjnych sodowych pozwala na oszczędności sięgające nawet do 80% kosztów utrzymania oświetlenia. 

Mniejsze zużycie energii wiąże się również z korzyściami z ekologicznego punktu widzenia. Każda megawatogodzina oznacza emisję ok. 0,8 tony CO2 przez elektrociepłownie czy elektrownie. Jak dowodzą badania firmy McKinley każda niewyemitowana tona dwutlenku węgla to ok. 140 euro oszczędności.